Masa Sandalye alırken nelere dikkat edilmeli?

izmir karabağlar masa sandalye

Bir insanın evinde en önem verdiği konulardandır güzel ve şık bir eve sahip olmak. Evlerde kullanılan eşyalar ise her dönemde bulunan ürün ve mevcut modalara bağlı olarak şekillenmektedir. Yemek masası takımları da diğer mobilyalar gibi moda ve trendlere bağlı olarak değişmektedir. Yemek masasının önemini artıran noktaların başında ise misafirlerin ağırlandığı alanlar arasında olmasıdır. Bu ürünler genel olarak takım şeklinde alınmaktadır. Takım olarak alınmaları nedeniyle de bu şekilde tasarlanmaktadır.

Evlerde bu kadar öneme sahip olan masa sandalye takımlarını alırken çeşitli noktaların da göz önüne alınarak incelenmesi gerekmektedir. Öncelikle masanın kullanılacağı alanın ölçüleri, kişilerin ihtiyaç duyduğu masa kriterleri belirlenmelidir. İhtiyaç kriterlerinin belirlenmesinin ardından masaların kullanışlı, modern, rahat ve orijinal parçalar olmasına özen gösterilmelidir. Kısacası masaların görsellikleri ve büyüklükleri kadar masaların rahat, konforlu ve kullanışlı olması önemli kriterler arasında yer almaktadır. Masa sandalye tercihini belirlerken masa ve sandalyelerin paslanmayan özellikte olması ve bu ürünlerin garantisinin olup olmadığı faktörleri devreye girmektedir. Paslanmaz olmaları gibi kumaş içeren mobilyalar ise kumaş özellikleri ve kumaşın kalitesi ve benzeri özellikler incelenmelidir. Bu gibi özelliklerin yanı sıra masa ve sandalyelerin ayak kısımları ve bu kısımların dayanıklılığı incelenmelidir. Masa ve sandalye takımları seçilirken dikkat edilmesi gereken noktaların bir diğeri ise kolay temizlenebilir ürünler olmaları gerekliliğidir. 

Ev mobilyaları genellikle rengarenk ve çok geniş renk seçeneğinde üretilseler de masa ve sandalye takımlarında bu kadar renk seçeneği söz konusu olamamaktadır. Masa ve sandalye takımları genellikle belli başlı renklerde üretilmektedir. Bu nedenle de seçim yapılırken ev mobilyalarına en uygun rengin belirlenmesi gerekmektedir. Masa ve sandalyeler seçilirken ev ürünleri ile uyumları ile birlikte kendi içerisinde de belirli bir uyumu da barındırması gerekmektedir. Genellikle masaların konseptine göre sandalye seçimi yapılmaktadır. Bu nedenle masalar ihtiyaç duyulan ve beğenilen doğrultudaki masa tercihi ile birlikte yine masa ile uyumlu olan ve beğenilen sandalyeler tercih edilmelidir. 

Masa sandalye takımları beraberinde konsol ve TV üniteleri ile de takım olarak üretilebilmekte ve satılabilmektedir. Masa sandalye takımları alınırken dikkat edilebilecek noktalar arasındadır. Kişiler böylece kullandıkları alanlarda takım olarak kullanılmaktadır. Böyle bir tercihte bulunması nedeni ise mobilyalar arasında kopukluk oluşturmamasından kaynaklanmaktadır. İzmir mobilya müşterilerine sadece masa sandalye takımları sunabildiği gibi konsol ve benzeri ürünlerin eklendiği takımları da sunmaktadır. 

İzmir mobilya ise müşterilerine masa sandalye takımlarında geniş ürün skalası sunmaktadır. Böylelikle müşterilerinin beklentilerini karşılamayı hedeflemektedir.  Masa takımları renkleri, modelleri ve desenleri ile geniş bir ürün seçeneği oluşturmaktadır. İzmir mobilya; İzmir’de bulunan bir mağaza olarak tüm Türkiye’ye hizmet vermektedir. Mağaza Eğe bölgesine ücretsiz olarak taşıma ve montajlama hizmeti vermektedir. 

Masa Modelleri Sandalye Modelleri

Etiketler: masa sandalye, masa, sandalye
Ekim 10, 2019
Listeye dön